Andulačná terapia

je revolučný terapeutický postup vyvinutý v Nemecku, spočívajúci vo vytváraní mechanických vibrácií na princípe sínusoidálnych kmitov, ktoré zodpovedajú vibráciám pozorovaným v prírode. Vplyvom mechanickej stimulácie vznikajú pri andulačnej terapii elektrické mikroprúdenia podnecujúce tvorbu tzv. „energie života“, ktorá sa produkuje tiež príjmom výživy, a rovnako pôsobením slnečného svetla. Táto energia sa ukladá do všetkých buniek, stimuluje regeneračný proces a pôsobí mimoriadne povzbudzujúco na výkonnosť tela.

Liečivé vibrácie
Pozitívny vplyv vibrácií na ľudské telo bol dostatočne preskúmaný a preukázaný. Andulačná terapia je založená na princípe sínusoidálnych kmitov, ktoré zodpovedajú vibráciám pozorovaným v prírode. 

Cieľom andulácie je – rozkmitať všetky telesné tekutiny, a iniciovať tým u pacienta samoliečebný proces. Andulácia sa teší stále väčšej obľube, čo súvisí s nárastom výskytu civilizačných chorôb.


Infračervené hĺbkové svetlo
Andulačné lôžko je obohatené o šesť výkonných žiaričov infračerveného hĺbkového svetla, ktoré sa starajú o blahodarné a hlboké uvoľnenie svalstva. Aplikáciou cez kožu sa bunky v jej najspodnejších vrstvách rozširujú a dokážu tak prijať viac kyslíka, čo má detoxikačný účinok. Blahodarný tepelný efekt uvoľňuje napätie svalov a tlmí bolesť.
Liečba anduláciou
Andulačná terapia optimalizuje látkovú výmenu, zlepšuje metabolizmus a pomáha telu cielene sa zbaviť príčiny ochorení – a nielen ich príznakov. Vibrácie, vytvárané biofyzikálnymi procesmi, poskytujú telu totiž možnosť normalizovať svoje funkcie a kompletne sa zregenerovať. 
Široké spektrum využitia
Andulačná terapia nemá žiadne vedľajšie účinky a je vhodná pre každého a v každom veku. Produkované vibrácie majú preventívne, tak aj terapeutické účinky pri už existujúcich zdravotných problémoch. Jej najväčším benefitom je, že sa nezameriava len na jeden špeciálny orgán, ale pôsobí pozitívne na všetky funkcie v organizme. 
Starnúť s úsmevom
Andulačná terapia vám navyše môže pomôcť v procese zdravého starnutia. Kmity stimulujú produkciu kolagénu, čo sa okrem iného prejaví pomalším starnutím kože. Pri pravidelnom aplikovaní andulačnej terapie sa okrem toho zvyšuje produkcia endorfínov, a tak sa účinne potláčajú úzkostné stavy, bolesti i stres.   

Hlavné účinky andulačnej terapie:

výrazné zmiernenie napätia chrbtového svalstva, bolestí chrbtice

stimulácia lymfatického systému, detoxikácia a odkyslenie organizmu

odstraňovanie bolestí hlavy, tlaku, migrény a napätia šijového svalstva

veľmi účinné pôsobenie pri bolestiach kĺbov, reume, artróze, rednutí kostí

podpora pri odstraňovaní celulitídy

odbúravanie nebezpečného viscerálneho (orgánového) tuku

stimulácia čriev pri tráviacich problémoch

zlepšenie látkovej výmeny napr. pri nadváhe

výrazná pomoc pri prerušovanom spaní alebo nespavosti

rýchla regenerácia pri psychickom vyčerpaní