Sauna s karbónovými žiaričmi

V infrakabíne sa dvadsať percent tepla spotrebuje na zohriatie vzduchu a osemdesiat percent sa priamo premení na telesné teplo! Zaručuje hlbšie a účinnejšie prehriatie. Tento zásadný rozdiel je jednou z výhod infrakabíny. V porovnaní s tradičnou saunou zabezpečí vylúčenie aspoň dvojnásobného množstva potu, a to pri teplote päťdesiat stupňov Celziových, čím menej zaťažuje srdce. Vdychovaný vzduch je príjemnejší, môže sa regulovať, aj pri otvorených dverách sa dosiahne želaný účinok. Preto je vhodná aj pre ľudí s alergiami a kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Zohriatie tela infražiarením stimuluje a zrýchľuje metabolizmus, zamedzuje rastu patogénnych baktérií a vírusov. Aktivita, odolnosť zdravých častí tela a orgánov sa zvyšuje. Telo sa prečistí a omladne zvnútra aj zvonka!

Preukázateľné účinky sauny:

o    zvýšením krvného obehu sa pleť  lepšie prekrvuje, stupňuje sa srdcová frekvencia a látková výmena rovnako ako napríklad pri pasívnom tréningu.

o    celkové posilnenie a stabilizovanie krvného obehu

o    intenzívne prečistenie pórov pleti do hĺbky. Odstránenie škodlivín a jedov a na svoje miesto nastupujú živiny. Oddialenie starnutia pleti

o    uvoľnené hĺbkové teplo preniká do svalových tkanín, odstraňuje z nich napätie a zvyšuje tak flexibilitu svalov, čo prispieva k celkovej relaxácii. Elastickejšie svaly naviac lepšie odolajú každodennej záťaži.

o    úľava pre kĺby. Hĺbkové teplo má pozitívny vplyv pri liečbe artróz, výronov, nervových bolestí, svalových kŕčov, či stuhnutých kĺbov. Sprievodné prejavy starnutia sú tak spomalené alebo tlmené

o    rozšírením periférnych ciev vplyvom tepla dochádza k lepšiemu prekrveniu svalov, splodiny látkovej výmeny sú odvádzané rýchlejšie a svaly sú lepšie zásobované kyslíkom.

o    odbúravanie celulitídy. Celulitída nie je nič iné ako tukové a vodnéusadeniny pod pokožkou. Tepelné pôsobenie podporuje priebeh očisťujúcich procesov v tele, intenzívne potenie a následné odplavovanie škodlivín.

o    znižovanie váhy hĺbkovým teplom prenikajúcim najvrchnejšou vrstvou pokožky a jeho prijímanie krvnými cievami uloženými v tukových tkanivách. Tukové kyseliny hromadiace sa v tukových bunkách sú vylúčené lymfatickým systémom z tela von.

o    pomáha od bolesti chrbta či od menštruačných bolestí

o    posilňuje imunitný systém

o    detoxikácia organizmu potením, teda vylučujeme jedy a minerálne splodiny látkovej výmeny z tela ako ťažké kovy, alkohol, nikotín, cholesterol a iné.