Vzduch, ktorý dennodenne dýchame, obsahuje len 21% kyslíka. Zvyšok tvoria škodlivé látky, ktoré sa často podpisujú na našom zdraví. Čistý, koncentrovaný kyslík – až na 98%, ktorého sa môžeme nadýchnuť počas oxygenoterapie, má už celkom inú kvalitu.
Pri ktorých diagnózach vám odporúčame oxygenoterapiu?
Oxygenoterapiou sa zlepší prevencia niektorých ochorení, podporí sa hojenie, zvýši sa psychická a fyzická kapacita, skvalitní sa mikrocirkulácia a v neposlednom rade sa celkovo zlepší stav pleti. Je indikovaná pri liečbe ochorení srdca a obehového systému, pri diabetických komplikáciách, a pod. Vhodné pri ochorení dýchacích ciest, k zlepšeniu prekrvenia a proti únave. Kyslíková terapia je liečbou komplexnou. Nepôsobí iba na chorý orgán, ale na celý organizmus. Táto terapia nie je riziková a je univerzálne použiteľná.
Čo je oxygenoterapia?
Oxygenoterapia v preklade znamená kyslíková terapia. Je to liečebná a regeneračná metóda, používaná nielen v medicíne, ale i v bežnom živote.
O účinkoch oxygenoterapie priniesol prvé informácie nositeľ Nobelovej ceny Dr. Otto Warburg v roku 1931. No až v posledných rokoch je metóda všeobecne známejšia. Ako sme už uviedli, vo vzduchu sa nachádza iba 21% kyslíka. To nám na život celkom postačuje. Avšak vedomé vdychovanie kyslíka, koncentrovaného až na 98%, má výrazné liečebné účinky.
Oxygenoterapia zvyšuje koncentráciu kyslíka v krvnej plazme. Vďaka tomu sa zvyšuje prietok krvi kapilárnom riečiskom, čo zlepšuje dodávku kyslíka a dôležitých živín do celého organizmu. Okysličenie 98 % kyslíkom pôsobí na organizmus nielen preventívne, ale aj ozdravne. Zvyšuje sa psychická a fyzická kondícia, posilňuje imunitný systém a spomaľujú procesy starnutia.
Nedýchame iba kyslík
Viete, čo dýchate? Vzduch obsahuje 78% dusíka, 21% kyslíka a 1% oxidu uhličitého, argónu, hélia a ostatných plynov. Nedostatok kyslíka, a teda aj energie, je príčinou vzniku rôznych chorôb a chronických stavov. Drvivá väčšina ľudí má jemne znížený obsah kyslíka v krvi, a nevieme s určitosťou vyhodnotiť, čomu to pripísať – či životu v meste a smogu, nesprávnemu (plytkému) dýchaniu, alebo napríklad stresu.
Hlavné účinky Oxygenoterapie:
-
udržiava telesné dráhy čisté a aktivované
-
lepší obeh krvi
-
viac kyslíka v krvnom riečisku
-
krásnu, mlado vyzerajúcu pleť
-
udržiavanie hmotnosti
-
zlepšenie sexuálneho života
-
podporuje funkcie vnútorných orgánov
-
podporuje obranné systémy tela
Odporúčame pri:
Vedeli ste, že…
…rakovinové bunky nedokážu prosperovať v dostatočne okysličenom prostredí? Oxygenoterapiu teda môžeme považovať za dobrú prevenciu nádorových ochorení. Samozrejme, vznik rakoviny je hlbší problém, oxygenoterapiou nevyriešime všetko.
Oxygenoterapia v číslach:
-
Do 20 minút (od začiatku terapie) sa zvýši koncentrácia mozgovej činnosti.
-
Do 30 minút sa začnú okysličovať kĺby.
-
Do 60 minút sa z tela odbúravajú toxíny.
Kyslík pre tehotné ženy?
Oxygenoterapia je vhodná aj pre tehotnú ženu a jej nenarodené dieťa. U matky sa zlepšuje krvný obeh, z čoho ťaží aj plod, hlavne jeho imunitný systém. Ešte predtým, ako sa rozhodnete pre oxygenoterapiu, porozprávajte sa so svojím lekárom.
Kedy sa oxygenoterapia neodporúča:
-
pri epilepsii,
-
po bezprostrednej transplantácii orgánov,
-
pri pokročilej ateroskleróze,
-
pri zelenom zákale a odlupnutí sietnice,
-
pri zápale prínosových dutín.